موفقیت یک بازی فکری است

You are here:خانه»گروه مدیران رستوران

استخدام و آموزش

 

آموزش

آموزش، یکی از عناصر کلیدی موفقیت در هر کسب‌ وکار است. صنعت رستوران و کافی‌شاپ نیز همچون سایر صنایع بدون استفاده از پرسنل کاملا آموزش دیده و دارای انگیزه قادر نخواهد بود به میزان بالایی از موفقیت دست یابد. بر همین اساس، آموزش بایستی یکی از حیاتی‌­ترین عناصر در برنامه­‌های استراتژیک مدیر رستوران و کافی شاپ باشد.

با توجه به پویایی صنعت رستوران و کافی شاپ، آموزش کارکنان و مدیران در این صنعت باید به صورت پیوسته در طول زمان ادامه یابد، این مهم تداوم پایدار رستوران و کافی شاپ را در طول زمان تضمین می نماید. آموزش باید در هر رده‌ای از کارکنان اجرا شود، علاوه بر اینکه آموزش منوهای جدید غذایی و روش کار با ماشین آلات جدید برای پرسنل ضروری است، آموختن روش­‌های جدید مدیریتی و مقابله با مشکلات نیز برای مدیران این صنعت پر اهمیت است.

با وجود نقش کلیدی آموزش در صنعت رستوران و کافی شاپ، این موضوع در برنامه مدیران این صنعت نقش پر رنگی ندارد، بر همین اساس یکی از اهداف شرکت بر مبنای آموزش مدیران و کارکنان صنعت رستوران و کافی شاپ بنا شده است. آموزش بر اساس منابع اطلاعاتی دانشگاهی و بین المللی و کاربردی کردن آن از طریق تجربیات کارشناسان شرکت و همچنین تجربه عملی کار با تجهیزات واقعی از جمله خدمات شرکت مدیران رستوران در این حیطه می باشد. به صورت کلی در زمینه آموزش خدمات زیر ارائه می گردد:

  • ارائه واحدهای آموزشی تخصصی به منظور آموزش مدیران و کارکنان
  • ارائه جزوات آموزشی بر اساس منابع بین المللی
  • فرصت افزایش تجربه عملی در آشپزخانه آموزشی با نظارت کارشناسان با تجربه
  • ارائه تورهای آموزشی در بهترین موسسات آموزشی دنیا با نظارت کارشناسان شرکت

استخدام

 امروزه، نقش و اهمیت نیروی انسانی در فرایند تولید و ارائه خدمات در جوامع بشری به عنوان مهم ترین عامل مشخص شده است با نگاهی به مراحل تمدن بشری مشخص می‌شود که نقش نیروی انسانی از نیروی کار ساده به سرمایه انسانی تکامل یافته است، چرا که پیشرفت تکنولوژی بدون تحولات نیروی انسانی فاقد کارایی است، در عصر حاضر دیگر تزریق منابع مالی به عنوان فاکتور اصلی توسعه به شمار نمی‌آید بلکه تحولات و بهره‌وری نیروی انسانی به رشد خود سبب ارتقای سازمان‌ها و به تبع آن توسعه نظام‌های اقتصادی در جهان می‌شوند، به طوری که سرمایه‌های انسانی میزان سرمایه‌های مادی را تعیین می‌کنند. به جرأت می‌توان ادعا کرد که هر ماشینی در نهایت یک ظرفیت تعریف شده دارد که بیش از آن نمی‌توان انتظار داشت اما ظرفیت‌های انسان تا بی‌نهایت است و همچنین تا کنون هیچ فرایند تولیدی اختراع نشده است که به کار انسانی نیازمند نباشد. ریشه و علل عقب افتادگی کشورهای توسعه نیافته که بطور اساسی تحت تاثیر پدیده بهره‌وری پایین است. بنابراین رشد بالای بهره‌وری خصوصاً بهره‌وری نیروی انسانی کار همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. استفاده صحیح از نیروی انسانی  ارزشمند ترین و بزرگترین ثروت هر جامعه به صورت مسئله‌ای حائز اهمیت مورد توجه دولت‌ها بوده است. به عبارت دیگر می‌توان گفت که انسان هم، هدف توسعه و هم عامل آن محسوب می‌شود و تحقیق اهداف توسعه تا حد قابل توجهی به نحوهٔ اداره و مدیریت این ثروت و منبع حیاتی بستگی یافته است. در این میان تجربه نشان داده است که کوچک سازی دولت‌ها و میدان دادن به بخش خصوصی و تعاونی و همزمان سبب صعود روند بهره‌وری و سرمایه‌گذاری، مشارکت و منابع انسانی می‌شود بنابراین بهره‌وری منابع انسانی یکی از رکن‌های مهم هر موسسه یا سازمان می‌باشد.

 

 

در حال حاضر 8 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند